Moudrost bolesti a síla našeho těla
Snad každá další terapie mě učí, jak jsou naše těla moudrá a jednají vždy našem zájmu. Občas to sice může vypadat jinak, ale podle mě mají pro komunikaci s námi vždy dobrý důvod.
Když přijde bolest, můžeme se zeptat sami sebe, kde jdeme proti sobě? Kde v životě potřebujeme najít větší rovnováhu? Často totiž potřebujeme pracovat nejen na srovnání těla, ale i na harmonizaci témat, které nám bolest přináší.
Více informací.Cesta k uzdravení
Nejsem tu, abych Vás vyléčila, jsem tu, abych byla průvodcem na cestě k Vašemu uzdravení.
Věřím síle a moudrosti Vašeho těla.
Pojďme spolu najít příčiny vzniku bolestí a objevit nové možnosti cesty ke zdraví a spokojenosti.
Více informací.Dýchejte pro život
O tom ale dnes psát nechci, protože na téma využití dechových cvičení ve fyzioterapii, psychoterapii, relaxaci a meditaci bylo napsáno mnoho knih.
Více informací.
Kraniosakrální osteopatie, terapie a biodynamika
Ve 30. letech 20.století začal dr. Sutherland vyučovat své kolegy osteopaty, metody, které objevil (více). Ze začátku byla jeho práce oficiální osteopatií odmítána, protože nebyla v souladu s tradičními lékařskými představami, ale díky velkému počtu klinických úspěchů se ve 40. letech otevřel první postgraduální kurz „Osteopatie v kraniální oblasti" pod vedením dr. Sutherlanda. S postupem času se tato metoda začala nazývat KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIÍ.
Více informací.Počátky vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky
Začátkem dvacátého století Wiliam Garner Sutherland, student posledního ročníku osteopatie, zkoumal kosti lebky a švy, které je spojují.
„Bylo to, jako by mě zasáhl blesk.“ popsal myšlenku, která se stala základem kraniosakrální terapie. Při pohledu na švy ho napadla podobnost s rybími žábrami a tak i myšlenka, že i švy na lebce mohou být určeny k nějakému druhu dýchání.
Více informací.